Услуге у области поступка извршења и обезбеђења
Радње заступања извршног повериоца
Поступак извршења и обезбеђења у Републици Србији је регилисан Законом о извршењу и обезбеђењу (,,Службени гласник’’РС , бр:106/2015, 106/2016,113/2017 и 54/2019), којим се уређује поступак у коме судови и јавни извршитељи принудно намирују потраживања извршних повериоца, а која су заснована на веродостојним , као и извршним исправама, поступак обезбеђења потраживања и полижај јавних извршитеља. Извршни поверилац је лице које своје потраживање остварује у извршном поступку или потраживање обезбеђује у поступку обезбеђења. Суштински основна радња, када је реч о поступку извршења , јесте предлог за извршење на основу извршне или веродостојне исправе, а у поступку обезбеђења , предлог за обезбеђење, док све остале услуге и радње у поступку следе и произилазе из поднетог предлога у зависности од конкретних околности и прилика у поступку извршења или обезбеђења.
Радње заступања извршног дужника
Лице према коме се потраживање намирује у извршном, односно обзбеђује у поступку обезбеђења,јес- те извршни дужник. Услуге које наша адвокатска канцеларија пружа извршним дужницима су разнолике, те подразумевају читав низ радњи, како правних као што су писање правних лекова у постуку, наравно уколико за то постоје правни основи, учествовање у закључењу судских поравнања, тако и радњи и услуга везаних за консултовање и давање правних савета лицима, која у извршном поступку, односно поступку обезбеђења имају својство извршног дужника у вези са решавањем њихових проблема и елиминацију њиховог дуговања, према повериоцима.
Радње заступања трећег лица
Лице које сматра и тврди, да на предмету извршења има неко право које спречава спровођење извршења , према Закону о извршењу и обзбеђењу има статус трећег лица. Треће лице ,дакле може захтевати да се од извршења изузму ствари на којима треће лице сматра да има неко право и то може захтевати путем приговора трећег лица, који уколико буде усвојен од стране суда или јавног извршитеља, треће лице ће имати могућност да своја права која има на предмету извшрења доказује у парничном поступку.